Logo CIUR s novým směrem

V logu CIUR najdete nové přívlastky: Příroda. Technologie. Odpovědnost.

Rozhodli jsme ve spojení s logem společnosti jasněji ukázat naše hodnoty, na kterých stavíme již přes 25 let naší každodenní práci.

Příroda – naše výroba je ekologická, využíváme recyklování vstupních i výstupních surovin a produktů a aktivně chráníme přírodní zdroje.

Technologie – výrobní procesy i produkty, které dodáváme, jsou technologicky na špičce oboru. Neustále inovujeme.

Odpovědnost – 20letá záruka na izolaci a přístup k zákazníkům a partnerům, zodpovědný postoj k ekologii a regionu, ve kterém působíme.

Pokud chcete zaslat logo pro vaše marketingové potřeby, pošlete žádost na info@ciur.cz.


Moderní řešení pro zdravý dům i vaši rodinu
Pozvánka na seminář 20.3. 2018 v Ostravě

I v letošním roce jsme pořádali sérii seminářů pro projektanty a stavitele, kteří mají zájem o výstavbu domů se zdravými stavebními materiály.

Dne 20.3. 2018 proběhne v Ostravě od 9 hodin seminář, který se zabývá problematikou tepelně-vlhkostních parametrů, vzduchotěsností a akustikou budov.

Registrace a program akce na: http://www.azpromo.cz/moderni-reseni-pro-zdravy-dum-i-vasi-rodinu-20-3-2018/

Pokud máte zájem o zaslání přednášek k tomuto tématu, pošlete žádost na info@ciur.cz.


(Ne)zdravé budovy? Téma v celé EU

Na základě výsledků studie Healthy Homes Barometer 2017, která proběhla v celé EU, žije každý šestý Čech v nezdravé budově. Studie také poukázala na to, že Evropané (a stejně tak i Češi) mají o 40 % vyšší pravděpodobnost, že budou mít astma, pokud žijí ve vlhké budově nebo v domě s plísní. Například v České republice respondenti uváděli špatné zdraví téměř 1,5x častěji pokud žili ve vlhkých budovách, respektive 2x častěji, pokud si nebyly schopni v zimě vytopit domácnost na komfortní teplotu a trpěli tzv. energetickou chudobou. Je tedy potřeba se zaměřit na renovace rodinných a řadových domů v Evropě. Více o studii najdete zde: http://vetrani.tzb-info.cz/vnitrni-prostredi/16802-je-potreba-zamerit-se-na-renovace

Součástí renovací domů je i buď zcela nové, nebo dodatečné zateplení se správnou izolací. Toto téma jsme aktivně představili široké veřejnosti na podzim loňského roku – zateplení se zdravou foukanou izolací Climatizer Plus. Jak funguje celulózová izolace Climatizer Plus v domě, který je vlhký nebo má nedostatečné odvětrávání? Jak dokáže celulózová izolace pracovat s akumulací tepla a fázovým posunem? Proč se zastaví růst plísní a hub? To najdete na novém webu www.izolujzdrave.cz.


Jak to bude od roku 2020 s optimální konstrukcí stěny dřevostavby?

Nový kolega Jiří Labudek se několik let zabýval na ostravské Technické univerzitě problematikou optimalizací obvodových stěn dřevostaveb v souvislosti s požadavky směrnice o energetické náročnosti budov od roku 2020. Směrnice požaduje již za 2 roky nové budovy v zemích EU s téměř nulovou energetickou spotřebou. Jak projektovat? Jak je postavit? Jak lze skladbu stěny flexibilně vyřešit s celulózovou izolací Climatizer Plus? Závěry analýz krátce vysvětluje v článku, který poprvé vyšel v lednovém čísle časopisu Stavebnictví 2018.

Více na: http://www.climatizer.cz/clanek/zobrazit/optimalizace-obvodoveho-plaste-drevostaveb


Veletrh FOR PASIV – co přinesl?

Na únorovém veletrhu FOR PASIV v Letňanech jsme představovali skladby stěn a stropů se zdravou celulózovou izolací Climatizer Plus, revoluční kontaktní systém s kustickými deskami WOLF již od 4 cm a také TZB techniku pro zdravé vnitřní prostředí.

Téma zdravého a kvalitního bydlení se neslo jako jednotná linka téměř všemi dotazy návštěvníků.


Posilujeme obchodní tým!

Rozšířili jsme obchodní tým o dva nové kolegy. Vojtěch Jedlička se specializuje na řešení požadavků na akustiku v interiéru se systémy akustických desek Wolf.

Ing. Jiří Labudek Ph.D. je partnerem pro projektanty v oblasti technické podpory projektů s izolací Climatizer Plus.


Kontaktní údaje: CIUR, a.s., www.ciur.cz, e-mail: info@ciur.cz, tel. 800 888 959