Dobrý den, vážení přátelé,

dovolujeme si vám zaslat srpnové číslo Newsletteru naší společnosti. Věříme, že níže uvedené informace vám přinesou příjemné čtení na zajímavá témata z našeho společného oboru.


Trápí vás hluční sousedi? Nestěhujte se, ale izolujte!

Máte živé děti, které se rády prohání bytem? Pořádají vaši sousedé každý týden večírek? Na portále Idnes.cz vyšel zajímavý článek zabývající se naším každodenním bojem se zvýšeným hlukem v našem okolí. Celý článek naleznete pod tímto odkazem.

Co dělat v případě, že vám strakapoudi ničí zateplenou fasádu?

Teprve poznáme-li příčinu, můžeme navrhnout řešení. Zajímavý článek pojednávající o problému ptáků ničících naše fasády najdete na stránkách Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim. Text se nám také pokouší navrhnout smysluplné řešení problému.  …více zde.

Vyšší měrná tepelná kapacita foukané celulózy.

Úpravy v technologii výroby izolace CLIMATIZER PLUS kromě jiného vylepšily měrnou tepelnou kapacitu. Podle protokolu z CSI je cd = 2020 J/kg.K. Hodnota je 2x vyšší než u minerální nebo polystyrenové izolace. Protokol z měření je zde. Více informací o tom, co to měrná tepelná kapacita izolace je najdete na těchto stránkách.


Nová zelená úsporám – registrace výrobků CIUR a.s.

Foukaná celulóza CLIMATIZER PLUS a foukaný minerál CLIMASTONE jsou registrovány v dotačním programu Nová zelená úsporám. Dále jsme přistoupili k registraci některých našich výrobků z oblasti dřevovláken a tepelných čerpadel. Kompletní přehled našich výrobků v NZU včetně SVT kódů je vám k dispozici.


Jak jsme navštívili veřejný dům (pasivní)… :o)

Majitelé pasivních domů jsou různí, stejně jako účely, ke kterým své domy využívají. Vtipné video nám přineslo Centrum pasivního domu. Nezapomeňte si v Youtube přehrávači zapnout české titulky.

Vystoupení výrobního náměstka Ing. Urbánka v ČRo 2.

Nedávno vystoupil Ing. Urbánek v pořadu „Poradna“ na rozhlasové stanici ČRo 2. S moderátorkou si povídal na téma zateplování a úspor energie. Součástí poradny bylo také zodpovězení dotazů posluchačům, kteří se do pořadu dovolali. Záznam pořadu (mp3 – 6,5 MB) si můžete stáhnout kliknutím na tento odkaz.

Více informaci naleznete na webových stránkách www.ciur.cz nebo našem Facebook profilu.