Dobrý den, vážení přátelé,

dovolujeme si vám zaslat říjnové číslo Newsletteru naší společnosti. Věříme, že níže uvedené informace vám přinesou příjemné čtení na zajímavá témata z našeho společného oboru.


CIUR a.s. - Stavební firma roku 2013!

Cena byla udělena především za stavby na níž se společnost významně podílela v oblasti unikátních tepelných a zvukových izolací nebo materiálů pro silniční stavitelství. Z rukou předsedy senátu Milana Štěcha cenu dne 9. 10. 2014 převzali Mgr. Michal Urbánek, ředitel společnosti, a Ing. Mojmír Urbánek, výrobní náměstek. Celý článek naleznete pod tímto odkazem.

Zkouška kvality izolace dlouhá 21 let - Climatizer Plus ve střešní konstrukci tělocvičny.

Objekt dnešní SPŠ stavební navrhl v roce 1891 vídeňský architekt Franz Kachler a do provozu byla uvedena o rok později jako soukromá dívčí škola. Budova v závěru druhé světové války vyhořela a byla opravena až v roce 1954, a to pro potřeby stavební průmyslovky. V roce 1956 byla otevřena nová přístavba tělocvičny.  …více zde.

Izolace a skladby nejen pro dřevostaby.

Foukané izolace vyráběné na bázi přírodních materiálů vynikají nejen svými technickými vlastnostmi, ale zejména jednoduchou aplikací, kterou lze provádět i za plného provozu objektu. Tato skutečnost se rovněž odráží v příznivější ceně pro investora. Více informací je najdete v tomto článku.


Zvuková izolace proti hlučným sousedům.

Hluk je velkým nepřítelem člověka. Jeho nadměrná hladina může vést dokonce k vážným zdravotním problémům, počínaje poruchami spánku, srdečními potížemi a konče poruchami imunitního systému. Celý článek o použití zvukové izolace v bytovém domu v Horních Počernicích je vám k dispozici.


Nechte si otestovat váš dům.

Každou stavbu potřebujeme ochránit před chladem v zimě, horkem v létě a vlhkostí po celý rok. Také nežádoucí proudění vzduchu zvenčí přináší řadu problémů. Je to podobné jako u skladby outdoorového oblečení. Jedna vrstva má za úkol zdržet teplo, další vrstva nepropustit chladný vítr. Celý článek najde na tomto odkazu.

Vnitřní zateplení staršího domu ve Zbraslavi.

U starších domů, které nejsou dobře izolované, bývají problémy s některými špatně vytápěnými místnostmi, ve kterých se drží vlhkost. To vede ke vzniku plísní a pro člověka velmi nezdravého prostředí. Jeden ze způsobů, jak tomu zabránit, je izolace vnitřních stěn za pomocí dřevovláknitých desek Udi ... více zde.

Více informaci naleznete na webových stránkách www.ciur.cz nebo našem Facebook profilu.