Dobrý den vážení přátelé,
dovolujeme si vám zaslat listopadové číslo Newsletteru naší společnosti. Věříme, že níže uvedené informace vám přinesou příjemné čtení na zajímavá témata z našeho společného oboru.
S pozdravem Ing. František Buráň, CIUR a.s.

Pozvánka na sérii seminářů společnosti CIUR

Dovolujeme si vás pozvat na sérii seminářů naší společnosti. Postupně v příštích 5 měsících zavítáme do Liberce, Karlových Varů, Ústí nad Labem, Hradce Králové, Českých Budějovic, Prahy, Jihlavy, Olomouce, Zlína, Ostravy a Brna. Hlavními tématy budou dotace, modernizace, zateplení a akustika v panelových domech. Připraveni ale budou specialisté s informacemi ke všem produktům naší společnosti. Pozvánku s programem a online přihlášku najdete v tomto dokumentu.

Zateplení dřevostavby v reportáži České televize

V pořadu České televize s názvem „polopatě“ hovořil o zateplení dřevostavby foukanými izolacemi vedoucí aplikací izolací p. Čamra. Součástí rozhovoru byla také kontrola provedené izolace a další možnosti použití. Samotná reportáž je v pořadu od 33. minuty. Kliknutím níže na logo pořadu nebo tento odkaz budete přesměrováni do archivu ČT přímo na stopáž s reportáží.

Poradna pro kutily – rozhovor v Českém rozhlase

V pořadu Českého rozhlasu „Dopoledne s dvojkou- poradna pro kutily“ vystoupil Ing. Mojmír Urbánek. S moderátorkou si pan výrobní náměstek povídal téměř hodinu o zateplení domů a izolacích obecně. Záznam si můžete stáhnout kliknutím na tento odkaz (ZIP, 24 MB).


Zateplení a ochrana proti přehřívání u zemědělských objektů

Snížení energetické náročnosti zemědělských objektů s krátkou návratností lze s výhodou realizovat pomocí dodatečného zateplení stropní konstrukce foukanou tepelnou a akustickou izolací. Certifikovaná výroba izolace Climatizer Plus zajistí i výrazně sníženou hořlavost, odolnost proti růstu plísní a drobným hlodavcům. Článek vyšel v periodiku Agrospoj a stáhnout si ho můžete z tohoto odkazu.


Nové webové stránky „Vše pro izolace“

Na podzim letošního roku byly spuštěny nové přehledné webové stránky o izolačních materiálech pro pozemní stavby. Stránky jsou určeny pro laiky, kteří hledají informace o možnostech izolací pro rekonstrukce i novostavby. Samostatná stránka je věnována projektantům. Jednotlivé části jsou rozlišeny podle řešeného problému: „chci teplo v zimě“, „chci chládek v létě“, „chci ticho“. Podrobné informace najdete na doméně www.vseproizolace.cz.


Nechte si otestovat váš dům

Každou stavbu potřebujeme ochránit před chladem v zimě, horkem v létě a vlhkostí po celý rok. Také nežádoucí proudění vzduchu zvenčí přináší řadu problémů. Je to podobné jako u skladby outdoorového oblečení. Jedna vrstva má za úkol zdržet teplo, další vrstva nepropustit chladný vítr. Více informací o našich službách v oblasti diagnostiky budov najdete v tomto článku.