Představení společnosti

Od svého založení v roce 1991 patří česká rodinná firma CIUR a.s. ke světovým lídrům v oblasti výroby celulózových vláken na bázi recyklovaného papíru. Osmdesát procent produkce míří na export do celého světa. Ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem se zpracuje více než 30 tisíc tun druhotných surovin ročně a z recyklovaného mixu vyrábíme více jak 60 druhů výrobků.

Příroda, technologie, odpovědnost…

Ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem na ploše 27 000 m2 zpracováváme 30 000 tun druhotného papíru ročně.

Primárně používáme přírodní recyklovaný materiál, kterým je celulózové vlákno. Snažíme se ve všech ohledech chovat ekologicky a hospodárně.

Strojně zpracováváme druhotnou surovinu a třídíme ji dle vlastních potřeb. Z této druhotné suroviny jsme vyvinuli technologie, podle kterých vyrábíme cennější a ve většině případů užitečnější produkty, než jakými byly před recyklací. To, co děláme, šetří přírodu. To, co děláme, je na vyspělé technologické úrovni. To, co děláme, děláme s odpovědností. Děláme to již více jak 30 let.

Naše historie

Rok 1991 byl celosvětově přelomovým rokem. Byla ukončena výroba Trabantu, zanikl Svaz sovětských socialistických republik, zato byl ale natočen třetí díl trilogie Slunce, seno, erotika. Nirvana vydala své nejslavnější album Nevermind a v Brandýse nad Labem byla spuštěna výroba prvních produktů firmy CIUR.

1990

Vznik záměru na vybudování linky na výrobu vláken zpětnou recyklací sběrového papíru, a to suchým způsobem rozvlákňování. Rozhodnutí o nákupu výrobní licence a technologie od kanadské společnosti Climatizer Insulation. Původ výrobku a licenční smlouva vedly k používání shodného znaku a názvu pro stěžejní výrobek – tepelnou a akustickou izolaci Climatizer Plus®.

1991

Zahájení výroby. První významní zákazníci v Německu, Rakousku a Švýcarsku. V ČR získává tato zcela nová technologie více než 140 aplikačních partnerů.

1994

Zahájení projektování a stavby nové výrobní haly i skladových kapacit. Climatizer Plus® získal známku „Ekologicky šetrný výrobek“.

1997

Spuštění nové výrobní technologie a další navýšení kapacity.

1998

Certifikace managementu jakosti podle normy ISO 9002.

2000

Významnou součástí firmy se stává i divize TZB, jejíž produkty v oblasti vytápění, větrání, klimatizace i měření a regulace poskytují komfortní servis v řadě významných budov po celé České republice. Dnes CIUR a.s. zastupuje značky PANASONIC, LENNOX nebo DEVATEC.

2004

Certifikace Systému managementu jakosti dle ČSN EN ISO 9001.

2010

Zavedení systému environmentálního managementu ČSN EN ISO 14001 a bezpečnosti práce ČSN OHSAS 18001.

2010

Ocenění od neziskové organizace EKO-KOM za významný příspěvek ke zlepšení životního prostředí a snížení „uhlíkové stopy“ .

2010

CIUR a.s. umístil mezi 10 nejlepšími exportéry roku dle předložených projektů.

2011

Získání prestižního ocenění „Nejlepší podnikatel, manažer, firma ČR“ - Top Czech Quality 1. stupně.

2013

Vznik systému COMPRI® - komplexní systém úspor energií ve všech typech obytných staveb, včetně diagnostiky, návrhů řešení a doporučení vhodných výrobků a jejich správných kombinací.

2013

CIUR a.s. se stal stavební firmou roku ČR v kategorii „střední stavební firma“. Ocenění mu bylo uděleno hlavně díky novým inovativních materiálům a technologiím.

2013

Společnost dodala své výrobky pro první certifikovaný pasivní dům v ČR, který se nachází v Moravskoslezském kraji.

2013

Získání tzv. zlatého certifikátu, který je udělován držitelům se všemi certifikacemi QMS, EMS a SM BOZP.

2014

Deska WOLF byla vyhlášena akustickým výrobkem roku. Ocenění získala od Asociace akustiky.

2014

Společnost CIUR a.s. spoluzakládá Evropskou asociaci pro celulózové izolace – ECIA

2015

Obdržení prestižní ekologické značky Nature Plus pro celulózové výrobky.

2019

Obdržení českého firemního Oskara pro výrobek Substabit® Česká hlava 2019

2019

Český Goodwill 2019 pro Mojmíra Urbánka, ředitele výroby a vývoje.

2021

30 let fungování společnosti na českém trhu.

2021

Vítěz kategorie OHEŇ v soutěži ENERGY GLOBE 2021.

Lídr ve výrobě celulózových vláken