Celulózou proti rýmě a nachlazení

Místo na výrobu kapesníků se dá celulóza využít i jinak. Pak už třeba kapesníky nebudete potřebovat.

Předejít jarním, podzimním či obecně nastuzením se dá předcházet zdravějším mikroklimatem prostředí, ve kterém žijeme. Neznamená to víc topit v zimě ani mít kvalitnější klimatizaci pro léto. Existuje osvědčený způsob inspirovaný přírodou, který vám navíc ušetří i peníze.

Ve výhledech meteorologů nás čekají nás parná léta a tuhé zimy. Takže více topit i více chladit. Abychom ušetřili, budeme méně větrat. V létě, abychom dovnitř nepouštěli horký vzduch a v zimě zas studený. Ale pro vytváření zdravého domácího klimatu je i vlhkost, která se dovnitř dostává větráním. Snížením vlhkosti v interiéru se změní pocit vnímání tepelné pohody a zvýší se problémy s drážděním sliznic ze suchého vzduchu. Takové prostředí je pak velmi zatěžující pro lidi s dýchacími obtížemi, alergiemi a dalšími obtížemi, ale i pro lidi zdravé, které se tak stávají náchylnější k různým respiračním onemocněním. Po staru se to řešilo tak, že se v zimě prádlo věšelo ve světnici, kde všichni bydleli, v létě se pak nezavírali dveře. Dnes odborníci doporučují různé zvlhčovače vzduchu, aroma lampy či klimatizace se zvlhčovači apod., které by měli zajistit potřebné přirozené klima i ve vašem příbytku. Nakolik tyto pomocníci skutečně dokáži navodit přirozené klima ponechme na vaší důvěře, pravdou je, že to také znamená dodatečné přímé i provozní náklady.

Poučení z auta

Ochrana před nastuzením, respiračními chorobami a dalšími možnými neduhy poměru tepla, chladu a vlhkosti předpokládá ještě jednu poučku. Vzpomeňte na návody nastavení klimatizace v automobilech. Nabádají, aby rozdíl mezi teplotou uvnitř vozu nebyl extrémně velký a optimálně nepřekračoval rozpětí 6-7 oC. Když je venku 35oC a vy si nastavíte klimatizaci v autě/bytě třeba na 20oC, pak je dobré si při vystoupení rovnou do ruky připravit celulózové kapesníčky. Existuje ale východisko, které umí řešit problémy tepla, chladu, vlhkosti i „tepelného skoku“ zároveň a jako u všeho dobrého, i zde, byla předobrazem příroda.      

Stromy už to umí

Přímo z přírody si své unikátní vlastnosti foukané celulózové izolace vypůjčil Climatizer Plus®. Strom – pevnost, pružnost i ochranu před teplotními výkyvy mu umožňují vlákna celulózy. Půl miliardy let investovala příroda do jejích vývoje. Ze stromu je dřevo, ze dřeva papír. Ze sběrného papíru se získávají velmi jemná celulózová vlákna, která se stlačeným vzduchem zafoukávají i do těch nejmenších škvír izolovaných půdních prostor či svislých konstrukcí. Climatizer Plus® vyniká vysokou měrnou tepelnou kapacitou, která je až dvojnásobkem běžných izolačních materiálů, a proto funguje v létě i zimě s velkou tepelnou setrvačností. Je proto schopen naakumulovat až 7 hodin denní dávky sluneční energie, aniž by se teplo dostalo do interiéru. V zimě proces funguje opačně.

V létě šetříte za klimatizaci: venku je 30oC – doma 23oC. V zimě zas nemusíte přetápět. Postačí levnější a méně výkonné topidlo s nižšími provozními náklady.

Unikátní je schopnost celoročně regulovat vlhkost: když je jí příliš pojme Climatizer Plus® část do své buněčné struktury. V opačném případě – při změně klimatických podmínek, vypouští vlhkost zpět do interiéru. Udržuje se tak stálé, celoročně příjemné, ale především přirozené a zdravé mikroklima.

Zateplit Climatizerem Plus® se dá během několika hodin, bez stavebních úprav a s 20letou zárukou. Tak hodně zdraví a nepotřebné papírové kapesníčky zahoďte prosím do tříděného odpadu.  

Lídr ve výrobě celulózových vláken