Ekologické přírodní chladivo do tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla dodávaná společností Panasonic, řady Aquarea, generace L, jsou vybavena chladivem R290.

Uvažujete o využití tepelného čerpadla pro vytápění, ohřev vody či chlazení Vašeho domu? Dnes není nic snadnějšího než k tomu všemu, díky kvalitnějším tepelným čerpadlům, ještě ušetřit za energie. Pořízení tepelného čerpadla pro všechny jmenované účely je dnes samozřejmostí, ale co takhle si pořídit tepelné čerpadlo, které šetří Vaši energii, vytápí, ohřívá vodu, chladí, a ještě má ekologické přírodní chladivo nové generace R290, které nahrazuje chladivo R410A.

Propan jako chladivo budoucnosti

Přírodní chladivo R290 má dobré termodynamické vlastnosti, a proto se začalo využívat pro tepelná čerpadla nové generace. Tepelná čerpadla vzduch/voda v monoblokovém provedení s tímto chladivem ve venkovní jednotce pracují zvláště udržitelným a energeticky účinným způsobem. Chladivo R290 je ekologické s nulovým dopadem na ozónovou vrstvu.

Ozónová vrstva má pozitivní vliv na náš život. Díky jejím vlastnostem se v létě neupečeme a v zimě nezmrzneme, ano i tak jednoduše bychom to mohli popsat. Zkrátka ekologické aspekty se stávají ve světě průmyslu mimořádně důležité. Všichni výrobci se snaží vyvíjet prospěšnější výrobky pro zachování rovnováhy v oblasti života na Zemi a klíčových lidských potřeb.

Použití nového designu

Výrobní řada Aquarea, generace L se ideálně hodí do rekonstruovaných rodinných domů díky možnosti snadného připojení k stávajícím radiátorům, to neznamená, že není vhodná do novostavby. Určitě ano! Pro novostavby je vhodná i generace tepelných čerpadel K. Generace tepelných čerpadel L nabízí vysokou účinnost, komfort, krásný design a celou řadu pokročilých funkcí.

Šedá antracitová barva. Výrobce Panasonic reagoval velmi promptně na poptávky designérů a architektů v oblasti tepelné techniky. Vždyť umístění jednotky je často velmi viditelné, a tak je přirozené její splynutí s konceptem a návrhem domu. Vnější jednotka s černým odstínem barvy v moderním designu skvěle zapadá do jakéhokoliv exteriéru a nijak jej nenarušuje.

Bílá je pro sanitu stále in. Vnitřní jednotka se zabudovanou nerezovou nádrží pro ohřev vody o objemu až 185 litrů má oblíbenou sanitární bílou barvu a byla navržena tak, aby snadno zapadla do klasických interiérů domácností. Bílá barva sanitě prostě stále sluší, ač se jedná o umyvadlo, vanu, WC, bidety, pračky a sušičky nebo právě o zásobníky na ohřev teplé vody.

Aquarea Smart Cloud

Tepelná čerpadla řady Aquarea, generace L je možné pohodlně ovládat díky řídicímu systému AC Smart Cloud. Ten umožňuje dálkové ovládání prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu a nabízí celou řadu funkcí vytápění a chlazení. Vytápění a chlazení doma lze už dnes ovládat mobilním telefonem. Využívání aplikace umožňuje i volbu různých časových a teplotních scénářů i okamžitých změn nastavení. Monitoring provozu a spotřeby výrazně zlepšuje nakládání s energií a vede k významným úsporám. Připojení zařízení do cloudu umožňuje vzdálenou diagnostiku, dálkovou správu a prevenci poruch.

Internet věcí – optimalizace spotřeby

Stačí jen pár kliknutí na vašem chytrém telefonu nebo tabletu a můžete snadno ovládat nastavení vytápění a chlazení i monitorovat energetickou spotřebu a své výdaje. Jde to tak zvané prostředí „Internet věcí“ (Internet of Things – IoT). IoT je možné zjednodušeně popsat jako propojení jednotlivých zařízení prostřednictvím internetu bez účasti člověka. Zařízení zapojená do IoT pomocí senzorů a čidel shromažďují data a prostřednictvím internetu je odesílají k dalšímu zpracování a vyhodnocování do cloudových aplikací. V oboru vytápění a chlazení umí chytré technologie IoT vyhodnocovat počasí, sluneční svit a rozdíl teplot venku a uvnitř a na základě dat automaticky upravovat výkon, optimalizovat využití jednotek, a tím spořit energetické náklady.

Energeticky maximálně úsporné, třída A +++

Díky tepelným čerpadlům se Vaše domácnost stane méně závislou na dodavatelích energií. Nezávislost vede k vyšší efektivnosti úspor. Nová tepelná čerpadla nabízejí vysoký výkon pro každý domov. Pracují bez ohledu na okolních klimatických podmínkách a jejich činnost neovlivňují ani nízké venkovní teploty. Kompresor pracuje až do venkovních teplot —25 °C.

Třída energetických úspor je ta nejvyšší, A+++. Jde o řadu, která je nejen energeticky úsporná, ale také tichá (při provozu je maximální hladina pouhých 56 decibelů).

Montáž tepelných čerpadel

Montáž klimatizace musí být provedena dle příslušných právních předpisů pouze oprávněnou osobou. Dle nařízení EP a Rady (EU) č. 517/2014 a zákona č. 73/2012 Sb. prodej klimatizace koncovému zákazníkovi je možný pouze se zajištění odborné montáže oprávněnou osobou. Společnost CIUR a.s. je držitelem oprávnění pro montáž, opravy a rekonstrukce chladících zařízení a tepelných čerpadel.

Bezplatné nabídky a konzultace

Společnost CIUR, divize TZB nabízí unikátní a ucelený systém služeb.

Bezplatná schůzka přímo na místě realizaceSeznámení se s prostorem pro dodání jednotky je klíčové ro dodávku vhodného zařízení.

Bezplatné zpracování nabídky obhlídku následuje: Nabídka obsahuje pro Vás vhodnou velikost a typ jednotky, cenu za montáž dle zjištěných parametrů.

Termín vlastní montáže, zprovoznění je už krokem realizačním, kterýprovedou naši odborní technici. Nastavení a proškolení technikem je bezplatně provedeno na místě.

Služby a technologie dodávané společností CIUR, divize TZB Vám přináší nejlepší řešení přesně pro Vaši konkrétní domácnost. Každý dům je jiný, a proto to, co by fungovalo u Vás, nemusí fungovat u Vašeho souseda. S pečlivostí se vždy zvažuje společně s Vámi, zda je tepelné čerpadlo pro Vaše potřeby vhodné, určí se optimální typ a výkon pro Vaše potřeby.

Doufáme, že Vám můžeme pomoci s optimálním využitím tepelného čerpadla ve Vaší domácnosti.

Centrum péče o zákazníky CIUR

Firma CIUR má k dispozici zkušené pracovníky Centra péče o zákazníky, které zjistí Vaše potřeby a propojí s konkrétním technikem. K dispozici je všem bezplatná zelená linka 800 888 959. Oddělení je Vám k dispozici v pracovní dny od 8.00 do 15.30.

Lídr ve výrobě celulózových vláken