Vyšší izolace, nižší odběr energie.

Zima se blíží.

Sotva jsme se vyrovnali s letním horkem, kdy se naše bydlení neskutečně přehřívalo a sotva jsme se nadechli, přišel čas podzimních plískanic a chladných dnů. Takže trápení s izolací a zateplením domu je aktuální jak v létě, tak v zimě.

V obchodech se objevují první náznaky blížících se Vánoc. Tak co bychom si letos ještě nadělili?

Zateplení jako dárek pod stromeček

Nejlepším dárkem je naše pohoda. V teple domova, mezi svými.  Pokud se Vám zdá zateplení domu ještě letos nereálné tak věřte tomu, že zdravá foukaná izolace domu je krásným dárkem pod vánoční stromek a reálným dárkem. Žádný on-line e-shop, který nestíhá, žádné vyprodané skladové zásoby.  Správně zateplený dům dodá vánočním svátkům tu správnou atmosféru.

Zateplení roku 2020

Ten, kdo by mohl zateplit ještě letos, by neměl váhat. V příštím roce porostou nejen ceny energií, ale také ceny tepelně izolačních materiálů. Takže vzrostou i náklady na vytápění. Zateplení domu bude také podmíněno novým magickým rokem 2020. V tomto začátku 20. let 21. století vstupují do bydlení nová pravidla. Ty mají vliv na novostavby a na plánované ohlášené rekonstrukce domu. Čím dříve tedy zateplíme, tím dříve budeme na tento nový rok připraveni. Nezaskočí nás.

Jakou izolaci ale pro zateplení zvolit? Mnoho materiálů je výborných a foukané izolace jsou ty nejlepší. Proč?

Zateplení foukanou izolací

Foukaná izolace vyplní každou skulinu, každý detail. Dostane se i tam, kam vaše oko nevidí. Přilne k povrchu. Bez stavebního prachu, zápachu a jiných negativ standardních stavebních prací. Od profíku za krátkou dobu je vše hotovo. Foukaných izolací je na trhu větší množství. Firma CIUR jich má několik. Pro rekonstrukci na tenké stropy doporučujeme nízkou zátěž. Tam je vhodná skelná foukaná izolace Climaglass. Pro zateplení v zimě ideální, pro přehřívání v létě už méně. K tomu je nejvhodnější foukaná izolaci na bázi celulózy.

Místo klimatizace izolace

Neřešitelným problémem i zrekonstruovaných půdních prostor je nesnesitelné letní vedro. To je způsobeno špatně zvoleným izolovaním podkroví. Zdravá foukaná izolace Climatizer Plus má v tomto ohledu vynikající akumulační schopnosti. Její vlastností je zadržet venku horko v létě, udržet uvnitř teplo v zimě. V praxi to znamená jediné. Vrstva této zdravé foukané izolace Climatizer Plus je schopná zastavit přes parný letní den až sedmi hodinovou denní dávku sluneční energie. Nežádoucí vedro se tak v létě nedostane do interiéru. Částečně nahradí i hlučnou klimatizaci. Místo klimatizačních jednotek dobře izolujte! V létě se lépe vyspíte v tichu a klidu.

Pohoda v zimě

V zimě je to naopak. Pokud večer zatopíte. Teplo se do stěn a stropů akumuluje. Ráno jsou stěny teplé, nejsou nepříjemně chladné. Po pár dnech, pokud máte dobře zatepleno, vlastně zjistíte, že topení můžete i vypnout. Z tepla akumulovaného do stěn bude vycházet příjemné teplo. I takto lze ušetřit za vytápění. Pokud jsou stěny tenké a s izolací, která neumí akumulovat teplo, jsou stěny velmi rychle vychladlé a je u nich nepříjemno a studeno.

Odvede vlhkost, zajistí sucho

Climatizer Plus funguje jako piják (savý papír), který je schopen ze zavlhlého místa vysát vlhkost. Vlhkost se neshlukuje, ale rovnoměrně se po vrstvě izolace rozloží. To žádná jiná izolace nesvede. Například ostatní izolace v místech mokra spíše chytnou plíseň nebo doslova dusí nosnou konstrukci a plíseň roste tam, kde nechceme.

Climatizer Plus z místa o téměř 100 % vlhkosti vytvoří za pár dní místo téměř bez vlhkosti. V difúzně otevřené skladbě se tak dál odpaří směrem ven. Totéž platí, pokud se na někde v krovu vyskytne rosení – kapky vody. Teplota klesne tak nízko, že se ze vzduchu na konstrukci začnou srážet kapičky vody. To není pro nosnou konstrukci vůbec dobré. Ba naopak. Vlhkost se na chladných částech konstrukcích hromadí. Díky Climatizeru Plus zůstávají místa suchá, bez plísní a hniloby.

Climatizer Plus díky patentované technologii zpracování celulózových vláken odolává plísním a biologickým škůdcům – myším, vosám apod. Poradí si i s kunou, ta raději uteče k Vašemu sousedovi.

Záruka 20 let – záruka hodna obdivu

Zafoukáním zateplíme i různá skrytá zákoutí střechy nebo půdy. Zafoukání izolace Climatizer Plus je otázkou několika hodin. Jde o čistou, rychlou a bezodpadovou aplikaci. Prakticky bez stavebních úprav. Zaizolování se provádí zvenčí nebo v případě neobytných podkroví uvnitř domu. Na zateplení zdravé foukané izolace je dobré mít zkušenou aplikační firmu, která není nováčkem ve foukání Climatizeru Plus. Celé zateplování ušetří Váš čas. izolace foukáním – izolace na klíč bez starostí. Není nic lehčího než izolace takové klasické české půdy nebo střechy. Během pár hodin máte zafoukáno (podle plochy a náročnosti objektu). Pozor, akce pro všechny! V ceně foukané izolace je i práce aplikační firmy. Climatizer Plus tedy šetří nejen Váš čas, ale i peníze. Výrazně zrychluje stavbu či rekonstrukci objektu. Garantujeme dlouhodobou životnost a záruka je v délce 20 let. Climatizer Plus, zdravá foukaná izolace s nejdelší zárukou na trhu zateplování.

Lídr ve výrobě celulózových vláken